Aké nástroje sú potrebné pre CNC router?

- 2021-07-22-

Na rôzne procesy použitia doskového nábytku sú potrebné rôzne druhy rezných nástrojovCNC router:


I. Hlavné kategórie rezných nástrojov a materiálov vhodných na spracovanie:

1. Plochý nástroj: Toto je bežný nástroj. Vhodný na malé presné spracovanie reliéfu, vyrezávanie okraja výrobku hladké a krásne. Riešenie veľkých reliéfov vyžaduje veľa času.

2.Rovný nástroj: rovný nástroj je tiež bežným typom, často sa používa na CNC rezanie, gravírovanie veľkých znakov. Hrana spracovaného materiálu je rovná, zvyčajne sa používa na rezanie PVC, drevotrieskových dosiek atď.

3.Fréza: fréza môže byť vyrezaná z rôznych tvarov podľa tvaru. Napríklad špirálové frézy s dvojitým ostrím sa používajú na spracovanie drevovláknitých dosiek z akrylátu a MEDIUM, zatiaľ čo špirálové guľové frézy s jedným ostrím sa používajú na spracovanie vo veľkých rozmeroch. hĺbkový reliéf z korku, drevovláknitých dosiek strednej hustoty, masívneho dreva, akrylu a ďalších materiálov.


II. Materiály:

Drevo je hlavným materiálom na spracovanie dreva, drevo sa skladá hlavne z masívneho dreva a drevených kompozitov, drevo je možné rozdeliť na mäkký materiál, tvrdý materiál a upravené drevo, drevené kompozitné materiály vrátane dyhy, preglejky, drevotrieskových dosiek, drevovláknitých dosiek strednej hustoty (MDF) ), drevovláknitá doska s vysokou hustotou, sololit, dlaždice, gumové kompozity atď., Tiež časť dreva alebo drevených kompozitov využíva spracovanie jednostranných alebo obojstranných dýh.